::Speedway Manager::

Bardzo fajny menager żużlowy

#31 2009-04-10 19:21:04

cinek2008

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-14
Posty: 347
Punktów :   10 
WWW

Re: "W gazie"

Turniej Wielkanocny dla Tomasza BajerskiegoDziś w Częstochowie odbył się turniej Wielkanocny. Zawody rozegrano na zasadach Grand Prix. Na stadion przybyło dzis 3,5 tysiąca osób. Lista Startowa była niezbyt przekonująca ale i tak kibice chcą obejrzeć żużlowców w akcji. Faworytem przed turniejem byli Sławomir Drabik i Konrad Cinkowski oraz rezerwowy Sebastian Ułamek gdyby mu się udało więcej razy wystartować. Pierwsza seria startów to mało walki i głównie kto wygrał start wygrał też bieg. W biegu 5 już Tomasz Bajerski i Borys Miturski pokazali iż ten tor zaczyna być coraz bardziej przyczepny i da się na nim stoczyć zaciętą walke. Następny bieg który przyniósł wiele emocji to bieg 7 w który Mikołaj Szmyt od startu do mety gonił Wacława Stokrtokę i udało mu się wyprzedzić go na ostatnim łuku. W biegu 11 na torze utworzyły się dwie pary. Marcin Jędrzejewski walczył z Borysem Miturskim o 3 punkty a Adrian Osmólski z Sebastianem Zwiewką o jeden punkt. Górą okazał się "Siopek" a w drugiej parze Osmólski. Dramat w biegu 15 przeżył Tomasz Bajerski jadąc na pierwszym miejscu na ostatnim łuku spadł mu łańcuch w motorze i musiał zjechać wcześniej z toru. Jeżdządzy dziś w kratke Jacek Gollob niedał rady w biegu 16 z juniorami Włókniarza Częstochowa. Biegi 17 - 20 nieprzyniosły większych emocji. Po rundzie zasadniczej było wiadomo która ósemka zawodników zmierzy się w półfinale o awans do finału Turnieju Wielkanocnego. W pierwszym półfinale najmniejszych szans rywalom niedał popularny "Slammer" który pewnie wygrał i awansował do finału. Wraz z nim do finału awansował Mateusz Szczepaniak który na ostatnim okrążeniu wyprzedził rewelację dzisiejszego turnieju i całego zresztą sezonu Konrada Cinkowskiego. W drugim półfinale pewnie wygrał Tomasz Bajerski przed Mikołajem Szmytem który do końca walczył z Lewisem Bridgerem o awans. W finale atomowym startem popisał się Tomasz Bajerski który pewnie wygrał wyścig i cały turniej. Drugie miejsce zajął Matuesz Szczepaniak a trzeice miejsce zajął ulubieniec częstochowskich kibiców Sławomir Drabik. Na podium miejsca zabrakło dla Mikołaja Szmyta.


1.Tomasz Bajerski........... 1  3  3  D  3  10 + 3 + 3
2. Mateusz Szczepaniak....... 3  1  1  2  1   8 + 2 + 2
3. Sławomir Drabik........... 3  3  0  3  2  11 + 3 + 1
4. Mikołaj Szmyt............. 2  3  1  1  0   7 + 2 + 0
5. Konrad Cinkowski.......... 2  2  3  3  3  13
6. Wacław Stokrotka.......... 3  2  3  3  1  12
7. Lewis Bridger............. 1  3  2  3  3  12
8. Marcin Jędrzejewski....... 0  1  3  2  2   8
9. Jacek Gollob.............. 2  0  2  0  2   6
10. Sebastian Zwiewka......... 0  2  0  0  3   5
11. Dawid Bąk................. 2  0  0  2  1   5
12. Borys Miturski............ X  2  2  1  0   5
13. Cezary Romańczuk.......... 1  1  1  2  0   5
14. Tai Woffinden............. N2 0  2  0  2   4
15. Adrian Osmólski........... D  1  1  1  1   4
16. Sebastian Ułamek.......... 3  -  -  -  -   3
17. Ryan Sedgmen.............. 1  0  0  1  0   2http://pu.i.wp.pl/?k=Mzc0OTk2NTYsNDI1MTk5&f=TomekB..jpg
Tomasz Bajerski dzisiejszy triumfator

http://i39.tinypic.com/2jg2yr6.jpg
Mateusz Szczepaniak w pojedynku z Jackiem Gollobem w biegu 14

http://i41.tinypic.com/2vu0ett.jpg
Maciej Janowski i Sławek Drabik w pojedynku w biegu 7

http://www.iras-photo.pl/zdjecia/IMP%202006%202/1189_imp06.JPG
Sebastian Ułamek przed startem do biegu 1

Offline

 

#32 2009-04-14 11:36:07

cinek2008

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-14
Posty: 347
Punktów :   10 
WWW

Re: "W gazie"

GREG HANCOCK wygrywa III runde GPGreg Hancock po raz drugi w tym sezonie wygrał turniej Grand Prix. W sobotę po długich zawodach odniósł zwycięstwo w Grand Prix Szwecji w Goeteborgu. Drugie miejsce zajął ten który dziś świetnie i był czarnym koniem zawodów czyli Magnus Zetterstroem. Trzeci był Rune Holta.
W półfinale odpadli min: Tomasz Gollob, Nicki Pedersen, Jason Crump oraz Sebastian Ułamek dla którego dzisiejszy występ był najlepszy w GP w tym sezonie.

Grand Prix Skandynawii było rozgrywane na koszmarnym torze. W wyniku upadków kontuzji doznał Kenneth Bjerre. Kontuzja duńczyka odbije się na Wybrzeżu Gdańsk który w najbliższej kolejce będzie musiał zrezygnować z jego usług.

http://www.knfilters.com/images/press/crumphancock1.jpg
Jason Crump gratuluje Hancockowi wygranej

http://d.wiadomosci24.pl/g2/63/3b/65/79779_1225142367_72b8_p.jpeg
Kenneth Bjerre podczas upadku

Offline

 

#33 2009-04-14 14:54:54

cinek2008

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-14
Posty: 347
Punktów :   10 
WWW

Re: "W gazie"

Wywiad z Toamszem GollobemJest ikoną polskiego żużla, najbardziej utytułowanym żużlowcem w naszym kraju. O Tomaszu Gollobie - sportowcu wiemy już wiele, czas na rozmowę bardziej prywatną. Każdy, kto go widział na stadionie w Bydgoszczy wie, że on nie jeździ. On fruwa. W Anglii kibice też nie mówią o jeżdżącym Gollobie. Dla nich to "Gallop-Gallob". Jego sukcesy sportowe są tak licznie, że dwukrotnie odznaczony został Orderem Odrodzenia Polski.

SF: Długo jechałeś z Bydgoszczy do Gorzowa?
Tomasz Gollob: Dwie godziny. Jechałem busem, a kierował mój mechanik. Ja osobówką pokonuję tę trasę trochę krócej. W porównaniu z siedmioma godzinami do Tarnowa to całkiem przyjemna podróż.
Dwie godziny to całkiem niezły czas! Nie pachnie to przepisową jazdą...
Nie jestem wariatem drogowym, staram się jeździć przepisowo. W niedzielę zazwyczaj nie ma dużego ruchu, więc można się tu dostać w miarę szybko, ale jadąc bezpiecznie i z głową.
Jesteś znany z upodobań do szybkich i ekskluzywnych aut. Co teraz stoi w twoim garażu?
Zawsze tylko i wyłącznie BMW!
Zdradzisz ile z niego najwięcej wycisnąłeś?
Wskazówka zbliżyła się do 300km/h. Oczywiście nie było to na polskiej drodze, ale niemieckiej autostradzie. Taka prędkość robi wrażenie, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo. Nie wolno przeszarżować.
Często zatrzymuje Cię do kontroli policja? Założę się, że działa wtedy nazwisko Gollob!
Zdarza się, że mnie zatrzymują, ale kontrola odbywa się zgodnie z prawem. Staram się nie nadużywać popularności, więc nie negocjuję tylko przyjmuję mandaty.
Dużo masz więc punktów karnych?
Skłamałbym gdybym powiedział, że w ogóle, ale nie jest ich tyle, bym obawiał się o stratę prawa jazdy.
Widać żużel nie zaspokaja Twojego zapotrzebowania na adrenalinę. Realizujesz się w innych dyscyplinach?
Sport to 90 proc. mojego życia. Od dziecka coś trenowałem. Grałem w piłkę nożną, siatkową, koszykową, mogłem być pływakiem, a nawet łyżwiarzem figurowym!
Żużel nie jest dyscypliną olimpijską, więc gdybyś miał wystąpić na Igrzyskach to jako...?
Piłkarz! To jest sport, który oglądam, a czasem nawet sam pokopię piłkę i sprawia mi to wiele przyjemności.
Oglądasz ligę polską?
W naszym kraju interesuje mnie piłka nożna na poziomie reprezentacyjnym i te rozgrywki śledzę. Pasjonuję się ligą hiszpańską i angielską.
Komu kibicujesz?
Realowi Madryt! W szczególności robił na mnie wielkie wrażenie za czasów świetności Zinedine’a Zidane’a.
W Polsce jesteś jednym z czołowych sportowców, znalazłeś się nawet w pierwszej dziesiątce plebiscytu "Przeglądu Sportowego", który wygrał Robert Kubica. Olimpijczycy narzekali wtedy, że on w ubiegłym roku nie sięgnął po tytuł najlepszego na świecie, a z Igrzysk przywieziono kilka złotych medali. Czy Ty zgadzasz się z olimpijczykami, czy obronisz kolegę reprezentującego sporty motorowe?
Zawsze będzie tak, że jedni są zadowoleni, a drudzy nie. Tak jest zarówno w życiu, jak i w sporcie. W tym plebiscycie głosy oddawali kibice, więc ja nie śmiem podważać ich opinii! Sam śledzę Formułę 1 i uważam, że wielkim sukcesem Kubicy jest to, że jest pierwszym Polakiem, któremu udało się do tego sportu dostać. Myślę, że kibice również patrzą z podobnej perspektywy.
Sam spędzasz wiele czasu przy motocyklach, nie zostawiasz wszystkiego "na głowie" mechaników. Pewnie należysz więc do tych zawodników, którzy nawet oryginalne tarczki sprzęgłowe rozróżniają po zapachu...
Zgadza się! Będąc w tym sporcie tak długo pewne rzeczy po prostu się czuje, na niektóre zaś wystarczy, że spojrzę i od razu wiem, że coś jest nie tak.
Mówi się, że żużlowcy to nie sportowcy w sensie dbałości o kulturę fizyczną i prawidłowy trening. Co Ty na to?
Trenowałem wiele sportów motorowych: enduro, motocross, rajdy i sam najlepiej wiem, że trening to ogromne wyrzeczenie. Sport nie lubi oszukiwania! Nawet przy założeniu, że na sukces w żużlu składa się w pięćdziesięciu procentach człowiek, a w drugiej połowie maszyna, to i tak nie ma tu miejsca na gorszy dzień. Zawodnik nie może liczyć, że sam sprawnie działający motocykl wystarczy. To za mało. Oczywiście nie jesteśmy atletami, żeby mieć genialną muskulaturę, my nie potrzebujemy ciężkiego, siłowego treningu. Żużlowiec musi być gibki, ale i bardzo wytrzymały, więc nad kondycją trzeba pracować. Optymalna waga to 60-70 kg.
Czy poza kaczką specjalnie przygotowywaną przez twoją żonę Brygidę przed Grand Prix w Bydgoszczy masz jakąś specjalną dietę?
Ta kaczka naprawdę dodaje mi energii! Specjalnej diety jednak nie mam, a po sezonie tyję maksymalnie 3 kilogramy, więc nie muszę dużo zrzucać. Staram się jeść lekkie potrawy, unikam fast foodów. Podstawą jest oczywiście śniadanie, a ostatni posiłek jem 5 godzin przed zawodami.
Brygida trenuje fitness. Korzystasz z jej rad w doborze ćwiczeń?
Czasem korzystam z takiego "babskiego treningu" w rytm muzyki. Niektóre ćwiczenia wpływają na zwinność i koordynację ruchu.
Lubisz tańczyć?
Lubię i robię to bardzo dobrze!
Zgodziłbyś się więc na propozycję udziału w "Tańcu z Gwiazdami"?
Na pewno nie byłoby to możliwe w trakcie sezonu, bo uczestnicy trenują codziennie przez kilka miesięcy. Po zakończeniu kariery pewnie bym się nad tym zastanowił, ale zrobiłbym to dla sportu tak jak Tony Rickardsson w Szwecji. No, ale na razie kariery nie mam zamiaru kończyć...


http://grafika.redakcja.pl/ArtykulyFotografie.Fotografia.aspx/0/0/przegladsportowy/1227765197319.jpg

Offline

 

#34 2009-04-18 12:17:53

cinek2008

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-14
Posty: 347
Punktów :   10 
WWW

Re: "W gazie"

Gollob wygrywa w Częstochowie I półfinał IMP. Jest kilka sensacjiTomasz Gollob wygrał wczoraj pierwszy półfinał IMP na torze w Częstochowie. Za nim na podium stanał Tomasz Gapiński który gdyby nie wykluczenie w biegu 5 wygrał by dziś. Trzecie miejsce zajal Jarosław Hampel. Największą sensacją jest awans do finału Macieja Janowskiego a odpadnięcie Janusza Kołodzieja który w tym sezonie zostanie ogłoszony pechowcem roku. Również sensacyjnie nieawansował Robert Kościecha, Tomasz Rempała i Rafał Dobrucki. Oby w finale też zdarzyły sie takie sensacje.

  1. Tomasz Gollob............. 2  3  3  3  3  14
  2. Tomasz Gapiński........... 3  F  3  3  3  12
  3. Jarosław Hampel........... 1  2  3  3  2  11
  4. Wiesław Jaguś............. 3  1  2  2  2  10
  5. Sebastian Ułamek.......... 1  3  1  1  3   9
  6. Maciej Janowski........... 2  2  3  D  2   9
  7. Sławomir Drabik........... 2  2  1  2  1   8
  8. Piotr Protasiewicz........ 3  0  0  3  1   7

  9. Janusz Kołodziej.......... 3  3  0  Fx  Fx  6
10. Mateusz Szczepaniak....... 0  1  1  1  3   6
11. Karol Ząbik............... 2  0  2  2  0   6
12. Robert Kościecha.......... 0  3  2  0  Fx  5
13. Tomasz Rempała............ 0  0  1  2  2   5
14. Paweł Miesiąc............. 1  1  2  1  0   5
15. Patryk Becela............. 0  2  0  1  X   3
16. Rafał Dobrucki............ 1  1  0  0  1   3


http://i.wp.pl/a/f/jpeg/19760/gollob_polska_470.jpeg
Tomasz Gollob to jeden z faworytów do mistrzostwa

Offline

 

#35 2009-04-18 12:25:16

cinek2008

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-14
Posty: 347
Punktów :   10 
WWW

Re: "W gazie"

II półfinał IMP zdominowali I-ligowcyPierwsze trzy miejsca w tym półfinale zostały zajęte przez zawodników z I ligi. Świetnie pojechał Maciej Kuciapa zawodnik Marmy Rzeszów który wygrał w Lesznie. Drugie miejsce zajął zawodnik RKM-u Rybnik Zbigniew Czerwiński a trzecie miejsce wywalczył sobie Piotr Świderski z Unii Tarnów. Czwarte miejsce przypadło zawodnikowi "Myszki Miki" Grzegorzowi Walaskowi a dopiero piąte miejsce zajał Rune Holta który jest wraz z Tomaszem Gollobem faworytem do mistrzostwa. Szóste miejsce zajał zawodnik WTS Wrocław Daniel Jeleniewski który po raz drugi w swojej karierze awansował do finału IMP. Awans wywalczyli również Tomasz Chrzanowski z Polonii Bydgoszcz i Adrian Miedziński z Unibaxu Toruń.

1. Maciej Kuciapa............ 3  3  2  2  3  13
  2. Zbigniew Czerwiński....... 2  2  3  3  2  12
  3. Piotr Świderski........... 3  3  3  0  2  11
  4. Grzegorz Walasek.......... 2  X  3  2  3  10
  5. Rune Holta................ 3  1  3  1  2  10
  6. Daniel Jeleniewski........ 3  2  1  1  3  10
  7. Tomasz Chrzanowski........ 1  2  2  3  2  10
  8. Adrian Miedziński......... 0  2  2  3  E   7+3

  9. Przemysław Pawlicki....... 1  3  1  1  1   7+2
10. Krzysztof Buczkowski...... 2  D  1  3  0   6
11. Tomasz Jędrzejak.......... 1  0  2  2  1   6
12. Marcin Jędrzejewski....... 2  1  0  2  1   6
13. Patryk Pawlaszczyk........ 1  1  0  0  3   5
14. Mariusz Węgrzyk........... 0  3  1  1  0   5
15. Konrad Cinkowski.......... 0  0  0  Fx 1   1
16. Wacław Stokrotka.......... 0  0  0  0  0   0


http://www.adamos.osw.pl/FOTO/LIGA/KMRZESZOW2005/115.jpg
Maciej Kuciapa dzisiejszy zwycięzca

Offline

 

#36 2009-04-20 16:31:10

cinek2008

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-14
Posty: 347
Punktów :   10 
WWW

Re: "W gazie"

Niespodzianka we Wrocławiu. WTS przegrywa z UnibaxemWe wczorajszym meczu V kolejki Speedway Ekstraligi WTS Wrocław przegrał niespodziewanie na własnym torze z Unibaxem Toruń. Na dodatek WTS został osłabiony kontuzją Juricy Pavlica który niewystartuje w meczu VI kolejki. Dziś w ekipie WTS prym wiedli Tomasz Jędrzejak oraz Leigh Adams natomiast w ekipie "Aniołów" najlepiej spisali się Robert Kościecha i Ryan Sullivan. Początek spotkania był bardzo zacięty i po 6 biegach WTS przegrywał tylko 17:19. W biegu 7 WTS jednak przegrał 2:4 a potem w biegu 9 przegrał 1:5 i przegrywał już 27:39. W biegu 10 jednak riposta gospodarzy i wygrana 5:1. Jednak wynik meczu był już raczej przesądzony. W biegu 13 padł wynik 2:4 dla Unibaxu i to goście cieszyli się ze zwycięstwa. W biegu 15 padła wygrana 5:1 WTS jednak to już było zapuźno na korzystny wynik. WTS przegrał 42:48 z Unibaxem i sprawił ogromną sensacje.

WTS WROCŁAW 42
1. Joe Screen................ 2  2  0  2  3  -   9
2. Davey Watt................ 1* 0  1  1  -  -   3+1
3. Tomasz Jędrzejak.......... 3  2  2  3  2* -  12+1
4. Scott Nicholls............ 0  Fx 1* 0  -  -   1+1
5. Leigh Adams............... 3  3  3  0  3  -  12
6. Maciej Janowski........... 3  0  0  2* 0  -   5+1
7. Jurica Pavlic............. 0  X  -  -  -  -   0   (I)

UNIBAX TORUŃ 48
1. Wiesław Jaguś............. 3  3  1* X  2  -   9+1
2. Michał Szczepaniak........ 0  1  2  3  1* -   7+1
3. Robert Kościecha.......... 2  2  3  2* 1  -  10+1
4. Adrian Miedziński......... 1* 1* 2* 1  -  -   5+3
5. Ryan Sullivan............. 1* 3  3  3  0  -  10+1
6. Matej Kus................. 1* 2  1  0  -  -   4+1
7. Sebastian Zwiewka......... 2  1  -  -  -  -   3

Offline

 

#37 2009-04-20 16:50:41

cinek2008

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-14
Posty: 347
Punktów :   10 
WWW

Re: "W gazie"

Zacięty mecz w Rybniku. GTŻ wygrywa z RKMPo bardzo zaciętym meczu RKM Rybnik uległ na swoim torze 44:46 GTŻ Grudziądz. Po pierwszej serii startów minimalne prowadzenie GTŻ 11:13 lecz bo 10 biegach było już 30:30. W 11 biegu para Gizatulin-Czerwiński wygrała 5:1 i dała prowadzenie RKM jednak biegi od 11 do 14 zdominowali zawodnicy GTŻ Grudziądz i zapewnili sobie wygraną w dzisiejszym meczu. W biegu 15 wygrali gospodarze 5:1 lecz całe spotkanie przegrali 46:44. Świetnie w ekipie RKM zaprezentował się Denis Gizatulin (14) i Zbigniew Czerwiński (10+2). W ekipie GTŻ Grudziądz znów prym wiedli Tomasz Rempała (11) oraz Henrik GUstafsson (10+1).

RKM RYBNIK 44
1. Marcin Rempała............ 1  0  3  0  0  -   4
2. Zbigniew Czerwiński....... 3  3  0  2* 2* -  10+2
3. Ronnie Jamroży............ 1  3  1* 2  1  -   8+1
4. Mariusz Wegrzyk........... 0  1  2  1  -  -   4
5. Denis Gizatulin........... 3  3  2  3  3  -  14
6. Michał Mitko.............. 1* 0  -  -  -  -   1+1
7. Sławomir Pyszny........... 2  0  1* 0  -  -   3+1

GKM GRUDZIĄDZ 46
1. Henrik Gustafsson......... 2  0  3  3  2* -  10+1
2. Mariusz Franków........... 0  2  0  1  -  -   3
3. Matej Ferjan.............. 2* 2  1* 0  3  -   8+2
4. Oliver Allen.............. 3  1* 2  2* Fx -   8+2
5. Tomasz Rempała............ 2  2  3  3  1  -  11
6. Artur Mroczka............. 3  1* 0  1  -  -   5+1
7. Wacław Stokrotka.......... 0  1* -  -  -  -   1+1

Offline

 

#38 2009-04-23 14:41:19

cinek2008

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-14
Posty: 347
Punktów :   10 
WWW

Re: "W gazie"

Brązowy Kaska dla Przemysława PawlickiegoWychowanek Unii Leszno Przemysław Pawlicki wygrał dzis finał Brązowego Kasku. Pawlicki niemiał najmniejszych problemów na pokonanie rywali i wygrał z kompletem 15 punktów. Drugie miejsce zajał zawodnik KM Ostrów Dominik Górny a trzecie miejsce przypadło Konradowi Cinkowskiemu z Włókniarza Częstochowa.

1. Przemysław Pawlicki....... 3  3  3  3  3  15
  2. Dominik Górny............. 2  3  2  3  3   13
  3. Konrad Cinkowski.......... 3  2  3  1  3  3  12
  4. Patryk Becela............. 2  2  3  2  1   10
  5. Marcin Mydłowski.......... 0  3  D  3  2  -   8
  6. Dawid Bąk................. 3  2  0  3  X  -   8
  7. Kacper Gomólski........... 1  1  1  2  3  -   8
  8. Dawid Lampart............. 1  3  1  0  2  -   7
  9. Marek Łozowicki........... T  X  2  2  2  -   6
10. Szymon Kiełbasa........... 1  1  2  1  1  -   6
11. Emil Pulczyński........... 3  2  0  0  Fx -   5
12. Kamil Popławski........... 2  0  0  1  2  -   5
13. Maciej Fajfer............. 2  1  2  T  T  -   5
14. Maciej Brzeziński......... 0  1  1  2  1  -   5
15. Mikołaj Curyło............ 0  T  3  0  0  -   3
16. Paweł Kaczorowski......... 1  0  1  1  0  -   3
17. Mikołaj Szmyt............. Did not ride
18. Łukasz Cyran.............. Did not ride


http://foto.scigacz.pl/cache/imgs/_750/gallery/sport/zuzel/Wlokniarz_Czestochowa_Unia_Leszno/24_przemyslaw_pawlicki.jpg
Przemysław Pawlicki dzisiejszy zwycięzca

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rk-hh.pun.pl www.test69.pun.pl zagadki lateralne i odpowiedzi world of tanks jak zaczac pokemon fire red scizor jak zdobyc